Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite RH .308 Win, mířidla, napínáček

Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite RH .308 Win, mířidla, napínáček
Cena pro Vás:30 690 Kč
Cena pro Vás bez DPH:25 364 Kč
Skladem: Na dotaz
Výrobce:Tikka
ks
zaslat dotaz k produktu

Tento produkt lze odebrat pouze osobně a s platným zbrojním průkazem

Fotogalerie k produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite RH .308 Win, mířidla, napínáček

Vlastnosti produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite RH .308 Win, mířidla, napínáček

VlastnostHodnota
Ráže.308 Win
Systémválcový odsuvný závěr
Spoušťmomentová,seřiditelný odpor,napínáček
Pojistkamechanická,uzamyká spoušťový mechanizmus a kliku závěru
Zásobníkjednořadý,odnimatelný,materiál odolný polymer
Kapacita zásobníku3
Povrchová úprava kovových částíČerněno
Mířidlaano,hledí stranově seřiditelné
Příprava pro montáž puškohledurybina
Pažbeníplast
Délka hlavně570 mm
Celková délka1080 mm
Celková váha prázdná2,8 kg
Součástí baleníkulovnice, poutka, 1 x zásobník

Popis produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite RH .308 Win, mířidla, napínáček

Kulovnice TIKKA T3 LITE  je výrobním provedením opakovací kulovnice Tikka T3 Hunter. Na rozdíl od této famózní kulovnice je TIKKA T3 LITE zapažbena do velmi odolného,  pečlivě zpracovaného polymerového pažbení.

Opakovací kulovnice TIKKA T3 vyráběné firmou Sako, představují světový unikát poměru kvality použitých vstupních materiálů, konstrukci zbraně a dokonalosti zpracování, ve vztahu k pořizovací ceně. Dle našeho názoru jsou kulovnice TIKKA T3 tím nejlepším, co najdete ve střední cenové kategorii.

 

Hlaveň

Hlavně a nábojové komory opakovacích kulovnic TIKKA T3 LITE jsou vyrobeny kováním za studena na trnu (na hotovo) z vysoce jakostní oceli s příměsí chrómu a molybdenu. Hlaveň je upevněna do pouzdra závěru šroubením, hlaveň je ve zbrani uložena jako zcela volně plovoucí. Aby bylo dosaženo pověstné deklarované míry přesnosti , je ústí hlavně zapuštěno do hlavně a ručně opracováno. Hlavně kulovnic TIKKA T3 LITEmohou být dodány i ve zkrácené verzi 510 mm (pouze závěrové skupiny short, medium a long).

Systém

Systém opakovacích kulovnic TIKKA T3 LITE využívá modifikovaného, extrémně pevného válcového odsuvného závěru jehož tělo je vyrobeno z vysokojakostní nerezové oceli. Závěr se zamyká dvojicí mohutných ozubů do hlavně, maximální zdvih kliky závěru je 70°. Chod závěru kulovnic TIKKA T3 LITE je s největší pravděpodobností nejjemnější a nejtišší ze všech závěrových systémů, v současné době vyráběných opakovacích kulovnic.

Spoušťový systém

Opakovací kulovnice TIKKA T3 LITE jsou vybaveny momentovou spouští, jejíž odpor je snadno seřiditelný v intervalu od 1 do 2 kg. Spoušťový systémje upevněno v pouzdru z hliníkové slitiny, zatímco jednotlivé části systému jsou vyrobeny ze speciální oceli. Kohoutek spouště je opatřeny vertikálními drážkami, aby byl zajištěn optimální kontakt za jakýchkoli podmínek, i v rukavicích. Standardně je kulovnice TIKKA T3 LITE dodávána bez napínáčku, napínáček se seřiditelným odporem je možno objednat jako příplatkovou výbavu.

Pojistka

Absolutně neslyšná mechanická pojistka uzamyká spoušťový mechanizmus a kliku závěru. Je-li kulovnice TIKKA T3 LITE natažena, objeví se v zadní části pouzdra závěru výstražník.

Zásobník

Jednořadý zásobník je vyroben z velmi odolného polymeru.

Mířidla

Kulovnice TIKKA T3 LITE je standardně dodávána bez mířidel.Pro naše lovce, vzhledem k české tradici, dodáváme ve standardní výbavě model TIKKA T3 LITE s otevřenými ocelovými mířidly, kde hledí je stranově a muška výškově seřiditelná.

Pažbení

Pažbení opakovací kulovnice TIKKA T3 LITE je vyrobeno z velmi kvalitního polymeru zesíleného skelným vláknem.
Opracování a povrchová úprava tohoto pažbení jsou na velmi vysoké úrovni. Úchop synthetického pažbení je velmi příjemné, zbraň neklouže ani v mokrých rukou nebo v rukavicích.Předpažbí a pistolová rukojeť jsou opatřeny výraznou a hlubokou, laserem vyříznutou rybinou.Botka pistolové rukojeti je opatřena kovovou koncovkou s emblémem Tikka T3.Hlaviště pažby je ukončeno pružnou botkou z přírodní pryže, která velmi dobře tlumí zpětný ráz zbraně.Protože Finové jsou nám svou postavou podobní, opakovací kulovnice TIKKA T3 LITE zpravidla padne českému lovci jako ulitá. Přesto je možno pažbu prodloužit pomocí prodlužovacích pryžových segmentů (příplatková výbava).

Upevnění montáže

Na pouzdru závěru je vysoustružena rybina (17 mm) k upevnění klasické montáže nebo k upevnění montáže weaver.

Historie společnosti SAKO

Společnost Sako byla založena roku 1921 a má zajímavou historii. Původně vyráběla a prováděla opravy zbraní pro finskou civilní gardu a hrála klíčovou roli v boji za přežití Finska během 2. světové války. Později společnost rostla díky výjimečnosti svých produktů jdoucí ruku v ruce s oddanými řemeslníky a nabídkou nových řešení pro neustále se objevující potřeby střelců.

Desítky let Sako vyvíjelo jak armádní, lovecké zbraně a terčovnice, tak i náboje na světové úrovni. Spolu s Berettou a tradicí ve výrobě jedinečných zbraní, které sahají až do roku 1926, se Sako ubírá kupředu s nebývalým sebevědomím. Hrdě rozšiřuje svoje znalosti a dovednosti s ohledem na životní prostředí a věří, že budoucnost pro ně svítí jasně.

Dotaz k produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite RH .308 Win, mířidla, napínáček

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím odpověď
* Hlavní město ČR je