Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite, .270 Win. LH

Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite, .270 Win. LH
Cena pro Vás:33 490 Kč
Cena pro Vás bez DPH:27 678 Kč
Skladem: Na dotaz
Výrobce:Tikka
ks
zaslat dotaz k produktu

Tento produkt lze odebrat pouze osobně a s platným zbrojním průkazem

Fotogalerie k produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite, .270 Win. LH

Vlastnosti produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite, .270 Win. LH

VlastnostHodnota
SystémVálcový odsuvný závěr
SpoušťJednospoušť, napínáček
PojistkaAno
ZásobníkAno
Kapacita zásobníku3
Povrchová úprava kovových částíČerněno
MířidlaAno
PažbeníPolymer
Délka hlavně570 mm
Celková délka1080 mm
Celková váha prázdná2,8 kg
Součástí baleníKulovnice, 1 x zásobník, poutka

Popis produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite, .270 Win. LH

Kulovnice TIKKA T3 LITE je výrobním provedením opakovací kulovnice Tikka T3 Hunter. Na rozdíl od této kulovnice je  zapažbena do velmi odolného polymerového pažbení.

Opakovací kulovnice TIKKA T3 vyráběné firmou Sako, představují světový unikát poměru kvality použitých vstupních materiálů, konstrukci zbraně a dokonalosti zpracování, ve vztahu k pořizovací ceně. Dle našeho názoru jsou kulovnice TIKKA T3 tím nejlepším, co najdete ve střední cenové kategorii.


Hlaveň

Hlavně a nábojové komory opakovacích kulovnic TIKKA T3 LITE jsou vyrobeny kováním za studena na trnu (na hotovo) z vysoce jakostní oceli s příměsí chrómu a molybdenu. Hlaveň je upevněna do pouzdra závěru šroubením, hlaveň je ve zbrani uložena jako zcela volně plovoucí. Aby bylo dosaženo pověstné deklarované míry přesnosti , je ústí hlavně zapuštěno do hlavně a ručně opracováno.


Systém opakovacích kulovnic TIKKA T3 LITE využívá modifikovaného, extrémně pevného válcového odsuvného závěru jehož tělo je vyrobeno z vysokojakostní nerezové oceli. Závěr se zamyká dvojicí mohutných ozubů do hlavně, maximální zdvih kliky závěru je 70°. Chod závěru kulovnic TIKKA T3 LITE je s největší pravděpodobností nejjemnější a nejtišší ze všech závěrových systémů, v současné době vyráběných opakovacích kulovnic.
Spoušťový systém

Opakovací kulovnice TIKKA T3 LITE jsou vybaveny momentovou spouští, jejíž odpor je snadno seřiditelný v intervalu od 1 do 2 kg. Spoušťový systémje upevněno v pouzdru z hliníkové slitiny, zatímco jednotlivé části systému jsou vyrobeny ze speciální oceli. Kohoutek spouště je opatřeny vertikálními drážkami, aby byl zajištěn optimální kontakt za jakýchkoli podmínek, i v rukavicích. Standardně je kulovnice TIKKA T3 LITE dodávána bez napínáčku, napínáček se seřiditelným odporem je možno objednat jako příplatkovou výbavu.


Absolutně neslyšná mechanická pojistka uzamyká spoušťový mechanizmus a kliku závěru. Je-li kulovnice TIKKA T3 LITE natažena, objeví se v zadní části pouzdra závěru výstražník.


Jednořadý zásobník je vyroben z velmi odolného polymeru.


Kulovnice TIKKA T3 LITE je standardně dodávána bez mířidel.Pro naše lovce, vzhledem k české tradici, dodáváme ve standardní výbavě model TIKKA T3 LITE s otevřenými ocelovými mířidly, kde hledí je stranově a muška výškově seřiditelná.


Pažbení opakovací kulovnice TIKKA T3 LITE je vyrobeno z velmi kvalitního polymeru zesíleného skelným vláknem.


Opracování a povrchová úprava tohoto pažbení jsou na velmi vysoké úrovni. Úchop synthetického pažbení je velmi příjemné, zbraň neklouže ani v mokrých rukou nebo v rukavicích.Předpažbí a pistolová rukojeť jsou opatřeny výraznou a hlubokou, laserem vyříznutou rybinou.Botka pistolové rukojeti je opatřena kovovou koncovkou s emblémem Tikka T3. Hlaviště pažby je ukončeno pružnou botkou z přírodní pryže, která velmi dobře tlumí zpětný ráz zbraně.Protože Finové jsou nám svou postavou podobní, opakovací kulovnice TIKKA T3 LITE zpravidla padne českému lovci jako ulitá. Přesto je možno pažbu prodloužit pomocí prodlužovacích pryžových segmentů (příplatková výbava).
Upevnění montáže

Na pouzdru závěru je vysoustružena rybina (17 mm) k upevnění klasické montáže nebo k upevnění montáže weaver.

Dotaz k produktu Kulovnice opakovací Tikka T3 Lite, .270 Win. LH

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím odpověď
* Hlavní město ČR je