Kulovnice opakovací Tikka T3x RH Forest .308W

Kulovnice opakovací Tikka T3x RH Forest .308W
Cena pro Vás:37 990 Kč
Cena pro Vás bez DPH:31 397 Kč
Skladem: Na dotaz
Výrobce:Tikka
ks
zaslat dotaz k produktu

Tento produkt lze odebrat pouze osobně a s platným zbrojním průkazem

Fotogalerie k produktu Kulovnice opakovací Tikka T3x RH Forest .308W

Vlastnosti produktu Kulovnice opakovací Tikka T3x RH Forest .308W

VlastnostHodnota
Ráže.308 Win
SystémVálcový odsuvný závěr
SpoušťJednospoušť
PojistkaAno
ZásobníkAno
Kapacita zásobníku3
Povrchová úprava kovových částíČerněno
MířidlaAno
PažbeníOřechová pažba s lícnicí
Celková váha prázdná3,1 kg
Součástí baleníKulovnice, poutka, 1 x zásobník

Popis produktu Kulovnice opakovací Tikka T3x RH Forest .308W

Opakovací kulovnice TIKKA T3x vyráběné firmou Sako, představují světový unikát poměru kvality použitých vstupních materiálů, konstrukci zbraně a dokonalosti zpracování, ve vztahu k pořizovací ceně. Dle našeho názoru jsou kulovnice TIKKA T3x tím nejlepším, co najdete ve střední cenové kategorii.

Doporučujeme všem, kteří hodlají vyměnit svou stávající kulovnici nebo těm, kteří si hodlají pořídit svou první kulovnici, aby si předtím, než se rozhodnou, neopomněli vyzkoušet opakovací kulovnici TIKKA T3x. Nejen my, ale všichni lovci a střelci, kteří si již nějakou kulovnici z rodiny Tikka pořídili, věříme, že ve střední třídě (cena zbraně od 20.000 do 35.000 Kč) nenajdete nic lepšího. Opakovací kulovnice TIKKA T3x nenabízí líbivé laserové rytiny, hluboce leštěné pažbení a jiné, pro funkci zbraně vcelku zbytečné doplňky.

Veškerý um finských konstruktérů a se zkoncentroval k jedinému cíli – nabídnout dokonale funkční stroj, nekompromisně přesnou (100m/do 2 MOA), spolehlivou a bezpečnou zbraň se sametovým chodem závěru, tradičně krásně zpracovanou ořechovou pažbou a důrazem na perfektní zpracování každé části a citem pro detail. Tuto skutečnost dokládá i fakt, že celkový design zbraně byl zpracován významným italským studiem Giuggaro.


Hlaveň

Hlavně a nábojové komory opakovacích kulovnic TIKKA T3x HUNTER jsou vyrobeny kováním za studena na trnu (na hotovo) z vysoce jakostní oceli s příměsí chrómu a molybdenu. Hlaveň je upevněna do pouzdra závěru šroubením, hlaveň je ve zbrani uložena jako zcela volně plovoucí. Aby bylo dosaženo pověstné deklarované míry přesnosti , je ústí hlavně zapuštěno do hlavně a ručně opracováno. Hlavně kulovnic TIKKA T3x HUNTER mohou být dodány i ve zkrácené verzi 510 mm (pouze závěrové skupiny short, medium a long).

Systém

Systém opakovacích kulovnic TIKKA T3x HUNTER využívá modifikovaného, extrémně pevného válcového odsuvného závěru jehož tělo je vyrobeno z vysokojakostní nerezové oceli. Závěr se zamyká dvojicí mohutných ozubů do hlavně, maximální zdvih kliky závěru je 70°. Chod závěru kulovnic TIKKA T3x HUNTER je s největší pravděpodobností nejjemnější a nejtišší ze všech závěrových systémů, v současné době vyráběných opakovacích kulovnic.

Spoušťový systém

Opakovací kulovnice TIKKA T3x HUNTER jsou vybaveny momentovou spouští, jejíž odpor je snadno seřiditelný v intervalu od 1 do 2 kg. Spoušťový systémje upevněno v pouzdru z hliníkové slitiny, zatímco jednotlivé části systému jsou vyrobeny ze speciální oceli. Kohoutek spouště je opatřeny vertikálními drážkami, aby byl zajištěn optimální kontakt za jakýchkoli podmínek, i v rukavicích. Standardně je kulovnice TIKKA T3x HUNTER dodávána bez napínáčku, napínáček se seřiditelným odporem je možno objednat jako příplatkovou výbavu.

Pojistka

Absolutně neslyšná mechanická pojistka uzamyká spoušťový mechanizmus a kliku závěru. Je-li kulovnice TIKKA T3x HUNTER natažena, objeví se v zadní části pouzdra závěru výstražník.

Zásobník

Jednořadý zásobník je vyroben z velmi odolného polymeru.

Mířidla

Kulovnice je standardně dodávána bez mířidel. Pro naše lovce, vzhledem k české tradici, dodáváme ve standardní výbavě model TIKKA T3x HUNTER s otevřenými ocelovými mířidly, kde hledí je stranově a výškově seřiditelné.

Pažbení

Pažbení je vyrobeno z velmi kvalitního finského ořechu. Předpažbí a pistolová rukojeť jsou opatřeny výraznou a hlubokou, laserem vyříznutou rybinou, botka pistolové rukojeti je opatřena kovovou koncovkou s emblémem Tikka T3. Hlaviště pažby je ukončeno pružnou botkou z přírodní pryže, která velmi dobře tlumí zpětný ráz zbraně. Protože Finové jsou nám svou postavou podobní, opakovací kulovnice TIKKA T3x HUNTER zpravidla padne českému lovci jako ulitá. Přesto je možno pažbu prodloužit pomocí prodlužovacích pryžových segmentů (příplatková výbava).

Upevnění montáže

Na pouzdru závěru je vysoustružena rybina (17 mm) k upevnění klasické montáže nebo k upevnění montáže weaver.

Dotaz k produktu Kulovnice opakovací Tikka T3x RH Forest .308W

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím odpověď
* Hlavní město ČR je